Tworzysz czy odbierasz?

Człowiek odbiera świat różnymi zmysłami: wzrokiem, słuchem, dotykiem itd. Odbiór ten wywołuje emocje, skojarzenia, daje do myślenia. Zawsze zmienia człowieka, wpływa na niego.

Istota ludzka ma jednak wybór. Może być bierna, nastawiona niczym antena na odbiór lub czy czynna? Świadomie kreująca swój przekaz, wydobywająca z siebie emocje i pokazująca swój wewnętrzny świat.

Ten, kto tylko odbiera jest bombardowany zewsząd przez nowe bodźce. Jeżeli nie jest wybiórczy i nie wie czego szuka. Otoczy go chaos, szum i da sobą kierować. Znajdując się w tej mgle, jedyne co może zrobić, by się uwolnić, to wyłączyć. I pytanie brzmi co? Siebie? Czy to, co go otacza?

Zatkać sobie uszy, zamknąć oczy… Aż w pewnej chwili nastąpi pustka. Kompletna pustka i brak emocji. Chłód, obojętność… aż w końcu bierność i apatia.

Dlatego trzeba być twórcą. Twórcą siebie samego. Tylko to daje wolność. Wolność podejmowania decyzji w sprawie swojej niewoli, kajdan. Niezależność, to tylko złudzenie. Zawsze gdzieś jesteśmy, zawsze w jakiejś relacji, od czegoś też zależymy. Ważne jest jednak nie to, by się uwolnić i stale uciekać, ale by mieć ten wpływ. Nikt bowiem nikomu szczęścia nie da, można go dać tylko samemu sobie.

Pytam więc Ciebie odbierasz czy tworzysz?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s