Nastawienie życiowe

W życiu trzeba się zawsze pozytywnie nakręcać :-)

Najłatwiej jest marudzić i znajdować tysiąc powodów dla których czegoś nie da się zrobić. Najprościej też niczego nie planować, niczego nie pragnąć.

Jak się uda, to się uda, a jak nie, to nie. Po prostu w razie porażki nie traci się nic. Nie będzie też tego „dowodu”, potwierdzenia tezy, którą znało się od samego początku, a mianowicie „nie warto się starać i tak nic nie wyjdzie”.

Dlatego brońcie się od marud i zrzęd, które niczym pijawki wyciągają z człowieka energię. Czasami zastanawiam się, jaki jest ich cel istnienia, skoro to wszystko nie ma sensu? Ale może na świecie rzeczywiście musi być ta równowaga, by wypadkowa wynosiła zero. W każdym razie warto być po tej stronie z plusem (i nie chodzi tu u żadną kryptoreklamę, oczywiście ;-) ).

Przyjemnie jest tak wstawać rano z myślą, ile to cudownych rzeczy mnie spotka.

Wymyśliłam sobie kiedyś nawet takie motto:

Problemy przychodzą do człowieka same, dobre chwile trzeba planować” Inessa E. Plaut

Dlatego każdego dnia planuję sobie jakąś małą „przyjemność”. I ta „rzecz” sprawia, że nawet, gdy wszystko się „sypie” jest jeszcze ta mała „niespodzianka”. I dzięki niej nastrajam się pozytywnie, by przebrnąć przez te trudny.

Zamieniam więc te wszystkie słowa na „nie” w wyrażenia pozytywne, budujące. Tworzę sobie taką „mantrę” pozytywnych przekazów. Zakręcam się i nakręcam. To daje mi siłę na drodze do realizacji marzeń! :-)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s