Upadek rozwija

Nie zawsze upadek jest porażką. Czasami trzeba upaść, by stać się lepszym. Ludzie, którzy nigdy nie upadli, nie mieli powodu, by się zmienić, rozwinąć i stać lepszym. Przez to nie są najlepszymi wersjami siebie.

„Jeżeli wciąż popełniasz te same błędy, nie bądź uparty i nie wal głową w mur. Mądry człowiek wie, że zawsze jest więcej niż jedno rozwiązanie, poszukaj je!!!” Inessa E. Plaut

„Jeśli mimo najszczerszych chęci nie osiągasz zamierzonego celu, to znaczy, że brak Ci wiedzy i umiejętności, zdobądź je!!” Inessa E. Plaut

Nikt nie rodzi się wszechwiedzący. Wszyscy w dniu urodzenia jesteśmy tą tabula rasą. Z początku kształtowaną przez rodziców, szkołę, religię. Mamy prawo czegoś nie wiedzieć, nie umieć. Co jednak nie zwalnia nas z odpowiedzialności kształtowania samych siebie.

Żeby coś w życiu zmienić czasami trzeba upaść. Dopóki człowiek broni się przed upadkiem, próbuje siebie wybielić, to nie bierze odpowiedzialności za to, co się dzieje. Znajduje wszędzie winę, ale nie w sobie. Obwinia rodziców, los, świat, innych ludzi. Z taką postawą nie ma  kontroli nad własnym życiem. Bo ten wpływ oddaje innym.

Odzyskać kontrolę, to przejąć odpowiedzialność, przyznać się do błędów i poszukać lepszych rozwiązań!” Inessa E. Plaut

Reklamy

2 comments on “Upadek rozwija

  1. bedmat pisze:

    Nie wiem co daje Ci upadek, ale zapamiętaj sobie, żeby po każdym upadku wstać.

  2. Jak upadniesz często nie widzisz głębokiego sensu w tym, co się stało. Uznajesz to jako niesprawiedliwość. Jednak z perspektywy czasu potrafisz dostrzec głębszy sens tego, co się stało. Pod warunkiem oczywiście, o czym piszesz, że znalazłeś sposób na to, by wstać i się zmienić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s